Понеділок, 20.05.2024, 07:59
Для мудреца нет ничего чуждого и недоступного!

Головна | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Political science [13]
Political scientist [4]
Politics [4]
Other [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Циников: 1
Прохожих: 0
Форма входу
Головна » Статті » Political scientist

Політолог - політик чи радник?

Політика нагадує азартну гру. Це - суміш влади, грошей, злетів, поразок. Це поєднання різних людських знань - філософії, економіки, соціології, психології, і це далеко неповний список. Якщо у вас є азарт і бажання брати участь у цій складній, але захоплюючій грі - вибирайте професію політолога. Для цього вам знадобляться аналітичний склад розуму, любов до гіпотез та прогнозів.

Професія політолога передбачає дослідження всіх сфер суспільного життя, які пов'язані з політикою. Предмети вивчення - політична культура і політична поведінка, політичні системи, державний лад, влада і владні відносини. До обов'язків політолога також входить роз'яснення широким масам процесу формування політичних систем, їх переваг та недоліків, прогнозування наслідків нововведень і тенденцій.

Щоб одержати спеціальність "політолог", природно, потрібно здобути вищу освіту. Кар'єру найкраще починати з гідного учбового закладу. Проект із визначення рейтингу вузів ІІІ, IV рівнів акредитації "Софія Київська" назвав десятку кращих (серед усіх форм власності) ВНЗ 2007 року:

КНУ ім. Т. Шевченка - на першому місці; Національний університет "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) - на другому, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ") - на третьому. До десятки кращих увійшли також Львівський національний університет ім. І. Франка (ЛНУ), Львівська політехніка (НУ ЛП), Національна юридична академія ім. Я. Мудрого (ХЮА), Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана (КНЕУ), Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова (НПУ), Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (ХНУ), Донецький національний університет (ДонНУ).

Що ж доведеться вивчати майбутнім політологам? Більшість предметів, які вивчаються за фахом "Політологія" становлять дисципліни гуманітарної спрямованості: філософія, історія, культурологія, соціологія, психологія, педагогіка, економіка. Спеціалізовані предмети - політична конфліктологія, порівняльна політологія, політичний аналіз і прогнозування, політичний менеджмент тощо.

Для політолога необхідно також мати навики, властиві професії соціолога: опитування громадської думки з урахуванням специфіки політичного аналізу. При прийнятті політичних рішень сучасному політологу знадобиться професійне застосування математичних методів і уміння користуватися результатами аналізу.

Професійний політолог повинен уміти виявляти позиції основних учасників політичних подій з урахуванням їхніх ролей, визначати існуючу розстановку суспільно-політичних сил і можливі тенденції її зміни.

Професійному політологу важливі також знання у галузі організаційної роботи, що дозволяють забезпечити необхідну дисципліну і контроль, здійснювати кадрову політику.

Світ політики дуже мінливий. І задача політолога крокувати з ним у ногу. Необхідно постійно виробляти нові концепції і програми політичної діяльності.

Політологи вивчають безліч проблем сучасної політики. Потрібно чутливо вловлювати, як діють політичні процеси на суспільство, і як впливають на політичну свідомість народу та формування політичних інтересів у різних соціальних групах.

Політики, якщо можна так висловитися, роблять політику, а політологи оцінюють їхні дії. Хороший політолог - "дзеркало" політиків. Висловлюючи та захищаючи різні позиції, інтереси та погляди, політичні і правові переконання, політолог повинен знати і розуміти відомі політичні і правові ідеї і теорії минулого.

Чим же доведеться займатися середньостатистичному політологу?

Перш за все, це коментарі актуальних подій поточної політики у ЗМІ - на радіо, телебаченні, у газетах та інтернет-виданнях, написання наукових і газетних аналітичних статей (книг), підготовка аналітичних матеріалів для замовників, участь у круглих столах та наукових конференціях. Також необхідно прораховувати політичне майбутнє замовників, перспективу розвитку країни і світу в цілому.

Фахівець, який досконало розбирається у всіх течіях та підводних каменях великої політики, здатен стати не тільки спостерігачем, але й активним учасником політичного процесу.

Політтехнолог - професія, подібна до професії політолога, але вона, до всього, передбачає безпосередню участь у політичних подіях. Залежно від ситуації, політтехнолог може виконувати різні функції, але мета у нього одна: представити свого замовника (конкретного політика чи партію) у найвигіднішому світлі, і тим самим добитися його перемоги на виборах, проходження до тієї чи іншої владної структури, зростання його політичного рейтингу тощо. Як правило, політтехнолог працює в команді з соціологами, іміджмейкерами, спічрайтерами та багатьма іншими фахівцями, які відповідають за "обличчя" клієнта.

Якщо в найближчому майбутньому не намічається значних політичних подій (виборів, референдумів тощо), політтехнолог займається організацією повсякденного життя партії, готує поточні збори, семінари і конференції.

Зарплата незалежного політолога може становити 20-25 тисяч гривень на місяць. Але досягти рівня професіонала можна, тільки пройшовши певну практику - вчорашній випускник ВНЗ навряд чи відразу може розраховувати на таку зарплату. Після закінчення ВНЗ можна набратися досвіду в органах місцевого самоврядування, працюючи помічником депутата. Якщо ви розраховуєте надалі на кар'єру незалежного експерта-політолога - найкраще починати в інформаційних агентствах та журналах суспільно-політичної тематики. Це може бути посада кореспондента, аналітика, асистента редактора. Політтехнологи практикуються в аналітичних центрах та суспільних організаціях. Доходи спеціаліста "високого польоту" напряму залежать від масштабності проекту.



Джерело: http://www.profosvita.org.ua/uk/education/articles/33.html
Категорія: Political scientist | Додав: Alex_Kh (27.07.2010) | Автор: Лариса Письменна W
Переглядів: 1331 | Теги: украина, политическая наука, политолог, политология, профессия | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Наші друзі
ПолитНаука™ - политология в России и мире. Книги, учебники, статьи. История политических учений, теория политики, прикладная политология
ПолитНаука - политология в России и мире
Журнал
журнала «Международные процессы»
 Научно-образовательный форум по международным отношениям
Журнал ПОЛИТЭКС Politology.us Электоральная география 2.0
...
полис история Оруэлл язык общество трансформция украина периодизация развитие політолог Україна Політик історія лідерство наука навчальна дисципліна політична наука перспективи трансформация політологія Рудич політична еліта політична культура туризм политология Америка вуз европа методика обзор преподавание политик профессия политтехнолог политическая наука парадигма классификация методология политология международных отношений политолог политика античность Гражданин Демократия платон Сократ Философ внешняя политика Клифтон Морган Палмер Реализм компенсаторная модель некомпенсаторная решения
Copyright "Циніки" © 2024